МОДУЛЬНЕ ТЕСТУВАННЯ БІЛОЇ ТА ЧОРНОЇ СКРИНЬКИ ДЛЯ ВЕБ ЗАСТОСУВАНЬ
DOI:
https://doi.org/10.20998/2079-0023.2022.01.13Ключові слова:
ручне тестування, автоматизоване тестування, метод чорної скриньки, метод білої скриньки, бібліотека enzyme, бібліотека тестування reactАнотація
Види методів тестування були проаналізовані з боку розробки. Якщо в код вносяться зміни, навіть незначні, помилки можуть виникнути будь-де системі. Вартість виправлення помилок зростає з часом їх виявлення. Використання ефективного веб тестування може запобігти непередбаченим витратам. Сучасні веб застосування дійсно є місцем, де весь тип тестування є життєво важливим для якісного продукту. На даний момент традиційні фронт та бек-офісні програми все частіше переходять з настільних комп’ютерів на веб інтерфейси, тому тестування веб застосувань стає вкрай актуальним. Таким чином, вивчення того, що і як автоматизувати, є важливим компонентом успішного тестування веб застосувань. Тестування веб застосувань є практикою програмного забезпечення, яка призначена для забезпечення якості за рахунок перевірки того, що функціональні можливості певного веб програми працюють правильним чином або відповідно до зафіксованих вимог. Веб тестування дає можливість знаходити помилки в будь-який час, до релізу або щодня. З одного боку, є широкий спектр інструментів, які можна було б використовувати для досягнення цієї мети за допомогою використання найкращих рішень, присутніх на даний момент, але з іншого боку, є суттєві переваги і недоліки, присутні в цих інструментах, які всі в підході до нього, тому завжди є мінуси і плюси використання того чи іншого. Поки що, незважаючи на можливість тестування з використанням як чорної, так і білої скриньки, останній метод має багато недоліків та не рекомендується до використання. Ці два методи мають місце бути у окремих проєктах, але підхід чорної скриньки, який представлений бібліотекою тестування React є найбільш успішним і ефективним способом покрити і застосування з високими і низькими тестами, які можна легко підтримувати і розуміти. Але тестування білої скриньки в даний час є найбільш вживаним рішенням у зв’язку з історичним розвитком галузі. Отже, воно також має деякі позитивні риси і може бути обрано, щоб бути використаним на проєкті, але повинно бути точним вибором з розумінням всіх наслідків, що за ним слідують.
Посилання
Bentley J., Bank W., Charlotte N. C. Software Testing Fundamentals – Concepts, Roles, and Terminology. Planning, Development and Support. Available at: https://support.sas.com/resources/papers/proceedings/proceedings/su gi30/141-30.pdf (accessed: 10.05.2022).
Jenkins N. A. Software Testing Primer v.2. OPENLIBRA, 2017. 55 p.
Myers G. J. The art of software testing. New York: Wiley, 2011. 256 p.
Gotel O., Cleland-Huang J., Hayes J., Zisman A., Egyed A. Software and Systems Traceability. London: Springer, 2012. 152 p.
Rubin K. S. Essential Scrum: A Practical Guide to the Most Popular Agile Process. Addison-Wesley Professional, 2012. 452 p.
Mike Cohn. Succeeding with Agile: Software Development Using Scrum 1st Edition. Addison-Wesley Professional, 2009. 512 p.
Important Software Test Metrics and Measurements. Available at: http://www.softwaretestinghelp.com/software-test-metrics-andmeasurements (accessed: 10.05.2022).
Crump, S. C. Simplify Testing with React Testing Library: Create maintainable tests using RTL that do not break with changes. London: Packt Publishing, 2021. 246 p.
Daniel Irvine. Mastering React Test-Driven Development: Build rock-solid, well-tested web apps with React, Redux and GraphQL. London: Packt Publishing, 2019. 496 p.
David Flanagan. JavaScript: The Definitive Guide: Master the World's Most-Used Programming Language 7th Edition. London: O'Reilly Media, 2020. 706 p.
Carlos Santana Roldán. React Design Patterns and Best Practices: Design, build and deploy production-ready web applications using standard industry practices 2nd Edition. London: Packt Publishing, 2019. 350 p.
Trevor Burnham. Test-Driven React: Find Problems Early, Fix Them Quickly, Code with Confidence 1st Edition. London: Pragmatic Bookshelf, 2019. 192 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
ЛіцензіяАвтори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).